VÄRVITOONI TÖÖRIISTAD

 


STANDOX pakub täna segamiseks enam kui 70 000 väritooni retsepti. Arvestades, et igal aastal lisandub kõigil autotootjatel mitmeid uusi värvitoone, kasvab värvitoonide kogunumber aina kiiremini. Lisaks sellele eksisteerib enamikest toonidest veel mitu varianti. Kõik see teeb õige tooni ja sellele vastava retsepti leidmise üha keerulisemaks ning õige lahenduse leidmine kümnete tuhandete olemasolevate värvide seast on automaalrile paras pähkel.
Et aidata professionaalsel automaalril kiiresti ja kindlalt leida õige värvitoon, pakub Standox Sulle täieliku komplekti värvitooni tööriistu: Genius IQGenius-kolorimeeter, Standowin, Colox Box.

 

 

 

 

GENIUS IQ 

 

Standox Genius IQ võimaldab esmakordselt maailmas
mõõta ka värvitooni efekti!

 

Lisaks tavapärastele spektrofotomeetri võimalustele mõõta värvust (spektrit) võimaldab Genius IQ mõõta ka efekti – selle tüüpi ja suurust. Ligi 2/3 Euroopa sõiduautodest on tänaseks viimistletud efektvärvidega (metallik, pärlmutter, xirallic jne.) ja selline võimaluste kombinatsioon teeb digitaalse värvuse mõõtmise oluliselt efektiivsemaks ja kiiremaks.

 

Genius IQ spektrofotomeetri juures on Standoxi insenerid teinud olulisi tehnilisi täiendusi. Tähtsaimad neist on spetsiaalsed tihendid, mis ei lase hajavalgusel mõõdetava pinna kumeruse korral pinna ja mõõteriista vahelt sisse pääseda ja mõjutada mõõtmistulemusi ning mõõteriista oma valgusallika muutmine oluliselt intensiivsemaks, mis parandab tumedate toonide mõõtmistäpsust.

 

Uuel seadmel on nüüd ka värviline puutetundlik ekraan, kus lihtsate sümbolite ja piltide abil on menüüst võimalik kiiresti ja lihtsalt valikuid teha. Automarki on nüüdsest samuti võimalik valida menüüst enne mõõtmise alustamist, mis omakorda kiirendab mõõtmisprotsessi. Genius IQ side arvuti ja Standowin tarkvaraga on sama lihtne kui seni, lisaks on mitmed Geniuse tarkvarafunktsioonid täiendatud ja edasi arendatud. Oma igapäevases töös on automaalril nüüd võimalik kiiresti ja veatult identifitseerida ka kõige ebatavalisemad värvused, seda just tänu seadme lihtsale kasutusloogikale ja valmisolekule edaspidisteks tarkvaratäiendusteks.

 

 


 

 

GENIUS-KOLORIMEETER


Genius - kiireim ja efektiivseim viis õige värvitooni ja retsepti leidmiseks.

 

Genius+ on Standox´i mugav ja kindel opto-elektrooniline kolorimeeter, mis võimaldab kiiresti identifitseerida auto värvitooni autolt või auto osalt ning umbes minuti jooksul saada kogu vajalik info selle värvitooni kohta.

Genius mõõdab värvitooni otse poleeritud värvipinnalt kolme erineva nurga alt. Nii ühevärvilised kui ka metalliktoonid tehakse eksimatult ja täpselt kindlaks. Genius suudab oma mällu talletada kuni 500 mõõtmise tulemused ning need hiljem arvutiga ühendades teisendada valmis värviretseptideks, kasutades Standowin tarkvara.

Genius toimib eriti hästi, kui tegu on raskesti eristatavate värvivariantidega, autode tehasevärvi toonide kõikumistega, haruldaste autode värvitoonidega  või värvitoonidega, millest on väga palju variante. Genius teeb värvitöökoja elu oluliselt kergemaks ja säästab aega ning närve.

Seitse nõuannet Geniuse kasutamiseksLoe siit


 

 


 

 

STANDOWIN


Standox'i modulaarne värvitooni programm.

 

Standowin tarkvara võimaldab Sulle juurdepääsu kõikidele olemasolevatele värviretseptidele ja võimaldab otsingut värvikoodi, nimetuse või Geniuse mõõtetulemuse järgi.

Et teha õige värvitooni valik veelgi kergemaks ja visualiseerida lisaks värvitoonile ka efekti, on Standowin programmis võetud kasutusele uus“Digital Color Display”.

 

 • Kasutades Genius-spektromeetrit,  analüüsib Standowin mõõtmisandmed ja soovitab retsepti, mis on kõige lähemal mõõdetud värvitooni  omadustele.
   
 • Saadud retsepti saab ühe nupuvajutusega siirdada elektroonilisele kaalule ning vajalik värv valmis segada just Sinule vajalikus koguses.
   
 • Spetsiaalselt kliendile tehtud või ise muudetud värvitoonid saab salvestada spetsiaalsesse kausta ning neid hiljem kasutada sarnaselt standard-värvitoonidega.
   
 • Standowin’i "Color Information" osa võimaldab saada automargikohast lisainfot nagu teatud aasta ja teatud mudeli värvid, sisepindade värvid ja stangede ning lisavarustuse värvid. Siit leiab isegi veljevärvide koodid ja sobivuse. Kas oled vahest kirunud, kui ei leia värvikoodi asukohta autolt? Ka sellele probleemile leiad siit lahenduse.
   
 • Standowini “Job Card” moodul võimaldab iga töö kohta täpset arvestust pidada ning “Stock Control” moodul on programm, mis on mõeldud värvimaterjalide lao pidamiseks.
   
 • “Raports” – moodul annab Sulle täieliku ülevaate milline maaler, mis värvitoone segas ja millal. Nii on materjalide kulu kindlalt kontrolli all.


Kui tahad saada täpsemat infot Standowin-programmi kasutamise kohta, siis lae see kataloog alla.

 

 

 


 

 

STANDOX COLOR BOX


Color Box - värvitooninäidised igale värvisüsteemile.


Color Box Basic OEM

OEM Basic (Originaalvärvid)  - värvide ja  nende variantide kiireks ülevaateks. Asendamatu värvitooninäidiste süsteem, mis sisaldab kõigi Euroopa ja Aasia ning osade Ameerika autode originaalvärvide näidiseid käepärastes lehvikutes.

Eraldi saadaval North-American Color-Book Ameerika koduturu autode värvinäididstega.

 

 

 

Standohyd  Color Box

Tugevas, seinale kinnitatavas metallist värvitooninäidiste kartoteegis sisalduvad enamuste Euroopa ja Aasia autode värvitoonide ja nende variantide näidised. Värvitud õige Standohyd värviga ja värvipüstoliga, et tagada ideaalne sobivus retseptiga.

 

 

 

 

 

Standofleet Color Box

Tugevas, kantavas metallkastis. Sisaldab kõiki Euroopa ja Aasia veokite ja pakiautode originaalvärvide näidiseid ja laialt kasutatavaid sõiduautode pinnavärvide ning rahvusvaheliste firmade värvitoonide näidiseid. Siit leiad ka RAL, British Standard ja NCS Värvisüsteemide näidised.

Värvitud õige Standofleet värviga. Lisaks suurepärane Color-Mix Poster, mis aitab värvide toonimisel ja Color-Circle samaks otstarbeks. Alates 2009.a. versioonist ka mattide värvide näidised!

 

 

 

  Standofleet New Accent Color Box

Tugevas metallkastis on täielik komplekt sisepindade ja plastdetailide värve. Plastivärvid on järjestatud kromaatiliselt (värvitoonide järjekorras) ja sisepindade värvid vastavalt autovalmistaja koodidele. Tänu sellele lisandunud komplektile on Sinu käsutuses nüüd täielik komplekt värvinäidiseid igaks elujuhtumiks värvitöökojas.

 

 

 


 

   


ON-LINE retseptid
(Color Formulations)


Küsi infot Koloristika koolituse kohta
siit


Kasulik Standothek raamat:

"Kiire tee perfektse toonisobivuseni"